Linia FOLI

Specjalistyczna linia produktów zapobiegających zapaleniu mieszków włosowych i łagodzących jego objawy.
Laureat nagrody INNOWACJA LNE 2023!

geneza problemu

Zapalenie mieszków włosowych

Nieprawidłowa depilacja, tarcie skóry o skórę lub o ubranie, obfite pocenie, niektóre choroby to tylko kilka z czynników mogących przyczynić się do powstania zapalenia. Zazwyczaj jest ono wywoływane przez drobnoustroje, które bytują na skórze, bakterie lub grzyby. W trakcie zapalenia mieszków włosowych na skórze pojawiają się czerwone grudki, które wyglądają jak wysypka. Towarzyszy im zaczerwienienie, które świadczy o stanie zapalnym. Grudki często wywołują świąd lub ból, który jest bardzo dokuczliwy. Zmiany mogą być wypełnione ropą lub płynem surowiczym, w zależności od pochodzenia infekcji.

Jak możemy zapobiec
wrastaniu włosów?

Jeśli mamy tendencję do ropnego zapalenia mieszków włosowych, to musimy o naszą skórę dbać w sposób szczególny. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że uda nam się uniknąć problemu w przyszłości.


• Po pierwsze, należy regularnie złuszczać naskórek, co pomaga usuwać warstwy martwych komórek. Należy to robić minimum raz w tygodniu, ale nigdy w czasie, gdy mamy ropne zapalenie mieszków!

• Zawsze też należy stosować balsamy zmiękczające skórę, które ją odpowiednio nawilżą i uelastycznią. Produkty powinny zawierać składniki przeciwzapalne, np. Kwas salicylowy.

Folisan

Niezawodny produkt zapobiegający wrastaniu włosów oraz eliminujący efekty wszelkich zmian okołomieszkowych wywołanych ich wrastaniem. Jedyny taki produkt kosmetyczny na bazie kwasu salicylowego. Eliminuje niedoskonałości powstałe po depilacji woskiem, a także po goleniu. Należy go stosować zawsze wtedy, gdy po zabiegu na skórze powstają niechciane krostki czy ropne zapalenie mieszków.

Zobacz w sklepie

Foliserum

To lekki i wydajny kosmetyk dla skóry wrażliwej oraz delikatnej. Preparat skutecznie wspomaga walkę problemem wrastających włosków po depilacji. Kremowa formuła działa regenerująco, nawilżająco oraz przeciwzapalnie. Połączenie Koenzymu Q-10, witaminy E, ceramidów oraz kwasu salicylowego dogłębnie nawilża, przyśpiesza regenerację i odnowę naskórka. Foliserum redukuje podrażnienia oraz krostki po depilacji.

Zobacz w sklepie

Folimousse

Pianka po depilacji na bazie kompleksu fito-bioaktywnego, który opóźnia odrost włosów po depilacji. Zawarte w niej wyciągi roślinne spowalniają procesy powstawania włosa na poziomie jego macierzy, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia. Pianka ma lekką konsystencję, działa łagodząco, zmniejsza podrażnienia i jednocześnie eliminuje pozostałości wosku. Najlepszy efekt uzyskasz nakładając produkt bezpośrednio po depilacji delikatnie wmasowując w skórę.

Zobacz w sklepie

Foliscrub

Cukrowy peeling do ciała. Naturalne składniki aktywne wspomagają złuszczanie skóry oraz intensywnie ją nawilżają. Stosowanie produktu po zabiegach depilacji pomaga skutecznie zapobiegać wrastaniu włosków. Pomaga złuszczyć przebarwienia i zapobiega rogowaceniu mieszków włosowych. Cukier kokosowy doskonale pielęgnuje skórę, a dzięki zawartości witamin (C, E, B6, B12) i minerałów (wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor oraz jod) chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz utratą wilgoci.

Zobacz w sklepie